Piekło zamyka drzwi

Dzisiaj w świat poszedł ostatni wpis Ravena na Cosy Hell – niestety jest to wpis obwieszczający, iż z dniem 10 listopada 2012 Cosy Hell, po ponad 2 latach aktywności, zostanie zamknięte. Jeśli ktoś z Was pierwszy raz styka się z powyższą nazwą to można w krótko powiedzieć, iż jest to blog Ravena, który swoją działalność rozpoczął w sierpniu 2010 roku pod nazwą Raven’s Cosy Little Hell.

Na początku Raven zamieszczał tam różne materiały – filmy z konwentów, recenzje imprez masowych jak również wpisy na temat życia osobistego. Z czasem, wpisy prywatne zaczęły ustępować miejsca felietonom skupionym na fandomie mangi i anime oraz recenzjom gier. Do ekipy CH dołączyli nowi autorzy (między innymi ja), a gościnnie pojawiały się teksty autorów spoza redakcji. Dla wielu osób Cosy Hell stało się alternatywnym źródłem informacji na temat konwentów. Niestety po okresie rozwoju blog nagle zaczął popadać w stopniowy marazm. Część autorów zrezygnowała z różnych przyczyn, zaczęły się pojawiać coraz dłuższe okresy pozbawione jakichkolwiek wpisów. Okazjonalne zrywy aktywności mogły sprawiać wrażenie, iż blog ma szanse wrócić pełną parą do życia, jednak brak czasu, sił i problemy prywatne wzięły górę. Tak dotarliśmy do października tego roku i dzisiejszego oświadczenia. W grubej większości dobrze wspominam moją pracę nad CH – koniec końców pchnęła mnie w odpowiednim kierunku i zdałem sobie sprawę o czym i jak lubię pisać. Szkoda mi, że ten blog zostanie zamknięty, jednak zgadzam się z decyzją Ravena. Żegnaj Cosy Hell, będę cię miło wspominał.

Jako, że blog zostanie zamknięty na cztery spusty, zmuszony jestem przekopiować swoje wpisy na OddSphere. Na dniach dam Wam znać w jakiej formie znajdą się one na tym blogu, choć zapewne przygotuję specjalną, osobną stronę z krótkim opisem czym było Cosy Hell i jaki udział tam miałem.

Autorem logo Cosy Hell jest YENtertainment.

 

Źródło:

1. Logo Cosy Hell: http://cosyhell.pl/wp-content/themes/monochrome/img/cosyhell_logo.png

2 myśli na temat „Piekło zamyka drzwi

  1. Ao, chcesz więcej tekstów to klikaj magiczne „zostaw komentarz” po uprzednim wpisaniu owego komentarza w polu tekstowym powyżej 😀

    Szkoda Cosy Hella, ale faktycznie, życie toczy się dalej, luka się wypełni albo nie. Też jeśli Raven miałby się z tym na siłę męczyć to nie ma sensu i lepiej zamknąć interes.

Dodaj komentarz