Prędzej świnie zaczną latać…

Ptaki potrafią być niesamowicie terytorialne, a rozzłoszczone sięgają po wysoce zaawansowany sprzęt, taki jak np. proce, by zemścić się na potencjalnym złodzieju. Jak powszechnie wiadomo naturalnym wrogiem ptactwa są przedstawiciele gatunku sus scrofa domestica, Świnie, bo o nich mowa, zakradają się do gniazd ptaków by wykraść im jaja…a przynajmniej taki stan rzeczy stara się nam wpoić fińska firma Rovio, autorzy serii gier Angry Birds. Wściekłe ptaki można lubić lub nie, jednak nie można zaprzeczyć, iż szybko zdobyły ogromną popularność. W ciągu ostatnich trzech lat, oprócz ton zabawek, breloczków i innego dziadostwa, na rynku pojawiło się kilka gier z ptakami w roli głównej, ostatnią jest Angry Birds Space, która wzbogaca rozgrywkę o prawa fizyki związane z próżnią i polami grawitacyjnymi planet. Można by w tym momencie śmiało posądzić Rovio o “odcinanie kuponów”, jednak 27 września tego roku premierę miała najnowsza gra w uniwersum konfliktu ptaków ze świniami, mianowicie Bad Piggies.

Miast ciągnąć wątek nieustającej zemsty ptaków, gra przedstawia całą sprawę z perspektywy świń, które poszukują fragmentów mapy prowadzącej do gniazd swoich przeciwników. Niestety owe fragmenty są rozrzucone po wielu planszach w miejscach bardzo ciężko dostępnych dla krągłych świnek. Na szczęście wieprzowinki przedkładają pomysłowość i umiejętności inżynierskie nad brutalną siłę i naszym zadaniem będzie tworzyć specjalne maszyny, które pozwolą dojechać/dolecieć świnkom do kolejnego kawałka mapy. Na każdej planszy dostajemy określone elementy i musimy dopuścić do głosu naszego wewnętrznego Adama Słodowego, aby odpowiednio złożyć je w działającą całość. Za wykonanie zadania otrzymujemy gwiazdki – jedna gwiazdka za doprowadzenie świni do celu, a pozostałe w zależności od planszy. Może to być dotarcie do celu w określonym czasie lub nie korzystanie z określonego elementu. Oczywiście im dalej w las tym plansze stają się bardziej wymagające, oczekując od nas nie tylko zmysłu mechanicznego, ale również smykałki do sterowania zbudowanym pojazdem, gdy pokonuje przeszkody terenowe. Całość niegrzecznych świnek zrealizowana jest w znanej i lubianej (bądź nie) “wściekłej” oprawie.

Jak wrażenia? Krótko mówiąc: dla mnie bomba! Pamiętacie jeszcze grę The Incredible Machine? Gry nieco różne, ale jeśli uwielbialiście budować szalone konstrukcje to Bad Piggies na pewno przypadnie Wam do gustu. Bardzo lubię serię Angry Birds za pomysł i oprawę, jednak wraz z pierwszymi planszami świnek, byłem już pewien, że zdecydowanie zdetronizowały one swoich opierzonych rywali na moim telefonie. Może to temu, że zawsze fascynowało mnie składanie konstrukcji z klocków LEGO, uwielbiałem zarówno The Incredible Machine, kolejne odcinki MacGyvera lub wertowanie książki “Lubię majsterkować” pana Słodowego. W każdym razie uważam Bad Piggies za kawał dobrej gry i jedyne do czego mógłbym się przyczepić to niedosyt plansz. Dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne przygody świnek i zachęcam Was, żebyście dali im szansę jak będziecie mieli okazję. Warto.

Źródła:

1. Bad Piggies Logo: http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20121009212129/badpiggies/images/8/85/BadPiggies.jpg

2. Bad Piggies – konstrukcja: http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2012/9/26/1348642692579/badpiggies.jpg

 

Dodaj komentarz